За магията на книгите

Учениците от Клуб „Магията на книгите“ при 2в клас издадоха своя книжка с приказка по братя Грим. „Как се печелят принцеси“ е детско виждане за героите и историите на немските приказници. Включиха любимите си персонажи, но в различно амплоа. Магията на книгите не се състои само  във влизането в света на автора, в удоволствието от красотата и цветовете на словото, но и в творческия импулс, който  те дават, за да изразиш емоцията. Важи максимата, че трябва много да си чел, за да пишеш. Упорито, но и с удоволствие децата четоха, коментираха, илюстрираха, съпреживяваха творбите на всички автори, с които се занимава Клуба от две години, но братя Грим се оказаха техни любимци.  Забавлявайки се написаха своята приказка, напечатаха, илюстрираха, украсиха класната стая с нея, после стана реалност – истинска книга.  Посветиха я на юбилея на училището, което им дава възможност да получават знания, да бъдат креативни, свободни в избора си и да се чувстват прекрасно – СУ „Любен Каравелов“, гр. Несебър.

Подкрепяни от класния си ръководител и с благословията на директора, децата изразиха своите знания, виждане и обич към вълшебството на словото.

Споделяне