СУ „Любен Каравелов“, град Несебър отдаде почит на народните будители с кратко тържество

Учениците от пети клас на СУ „Любен Каравелов“, град Несебър отбелязаха Денят на народните будители с кратко тържество, което те посветиха на 140 – та годишнина от основаването на родното училище и с това поставиха началото на поредица от събития посветени на важния юбилей.
В навечерието на празника Константин Демирев от VВ клас припомни на съучениците си най-известните думи на патрона на училището: „Обичам те, мое мило отечество! Обичам твоите балкани, гори, сипеи, скали и техните бистри и студени извори!…“ След него Вокална група с ръководител Гергина Нейчева изпълни песен за будителите, а ученици от VБ клас с класен ръководител Таня Кехайова честитиха празника на учители и ученици със стихове и слова за будителите – книжовници, творци, борци на църковна независимост и национална свобода.
В красив фон на събитието се превърнаха табла за будителите подготвени от ученици от училището.

Споделяне