СУ "Л. Каравелов" гр. Несебър

Резултатите от външното оценяване по английски език за 8

• Резултатите от външното оценяване по английски език за 8 клас ще бъдат оповестени до седмица

27 ученика от профилираната паралелка в СОУ ”Любен Каравелов”-Несебър с интензивно изучаване на английски език се явиха на външното оценяване в 8 клас. Изпитният тест,състоящ се от 4 части се проведе в рамките на три астрономически часа. В компонента слушане бяха включени три текста с 15 въпроса.Първият текст беше свързан с природата на Австралия,вторият-с терористичната атака срещу Световния търговски център от 11 септември 2001,а третият касаеше стъпването на първия човек на Луната.

Общият брой на въпросите към модула четене с разбиране беше 15,а езиковите задачи бяха 30.

В задачата за създаване на текст (между 170 и 190 думи) учениците избираха между две теми.Едната беше свързана с това как социалните мрежи “Туитър” и “Фейсбук” променят ежедневието им през 21 век,а втората – с любимата им книга и поуките от нея.

Резултатите от външното озеняване ще станат известни до седмица.