ОТНОВО С ПРЕСТИЖНО КЛАСИРАНЕ

• Фолклорна група „Незабравка” при СОУ”Любен Каравелов” – Несебър

Фолклорна група „Незабравка” при СОУ”Любен Каравелов” – Несебър с ръководител Андиопа Цветкова и хореограф Десислава Червенкова регистрира поредно успешно участие в международен конкурс.

Деветият международен детски фестивал „Слънце, младост, красота” под мотото „Творчество срещу дрогата” организиран от агенция „Слънчева мода” и „Веледа Вариете” ООД се проведе в Бар-Вариете на курортния комплекс „Слънчев бряг”.

Деветокласниците Йорданка Стоянова и Стефан Чулаков като символични домакини откриха фестивала и поздравиха всички учстници от името на децата на България.

Облечени в автентични национални носии несебърските танцьори се представиха с шопски и тракийски танц. В крайното класиране в категория „Народни танци” фолклорна група „Незабравка” зае второ място.