Европейската седмица на движението

• Несебърските ученици се включиха масово в Европейската седмица на движението

Малките, големите и най-големите ученици от СОУ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха активно в третото издание на „MOVE Week” – Европейската седмица на движението.

Целта на седмицата е както да се популяризира спорта в българските училища, така също да се изгради култура на движение, която води до подобряване на здравния статус на подрастващите.

Под ръководството на преподавателите по физическо възпитание и спорт несебърските деца се включиха с ентусиазъм в многобройните прояви. Най-малките участваха в разнообразни щафетни игри. По-големите ученици премериха сили в различни лекоатлетически дисциплини, оспорваха си призовите места в турнири по хандбал, волейбол, баскетбол и футбол. В паузите поиграха и шах.

Участниците в „MOVE Week” получиха за спомен оранжеви силиконови гривни с логото на проявата, които да им напомнят да се движат ежедневно, за да бъдат здрави.