В НЕСЕБЪР ОТБЕЛЯЗАХА ЕВРОПЕЙСКИЯ ДЕН ЗА БОРБА С ТРАФИКА НА ХОРА

• Ученици от различни възрасти в СОУ”Любен Каравелов” – Несебър отбелязаха с разнообразни прояви

Ученици от различни възрасти в СОУ”Любен Каравелов” – Несебър отбелязаха с разнообразни прояви Европейския ден за борба с трафика на хора.

В подходяща за тях форма децата научиха, че в своята същност трафика на хора нарушава основните човешки права като право на свободен живот и право на избор, а трафикът на деца нарушава рожденното право на всяко дете да расте в защитена среда без насилие и експлоатация. Основните фактори за трафик на хора бяха класифицирани в четири групи – икономически, социално-културни, психологически и геополитически.

С подходящи примери, казуси и сюжетно-ролеви игри несебърските ученици разбраха кои са най-уязвимите категории хора и методи за въвличане в трафик. Научиха какво предвижда българското законодателство за борба с трафика на хора и как да действат ако попаднат в беда независимо дали се намират в България или в чужбина.