„ На теб, учителю, поклон”

• Денят на славянската писменост, просвета и култура в СОУ „Л. Каравелов”

В навечерието на един от най – светлите български празници - Денят на славянската писменост, просвета и култура в СОУ „Л. Каравелов” се проведе традиционното предпразнично тържество под надслов „ На теб, учителю, поклон”

В присъствието на учители, ученици и родители директорът на училището г-жа Тодорка Желязкова произнесе прочувствено слово за значението на празника и поздрави колегите си.

Ученици от вторите и петите класове изнесоха кратка музикално – литературна програма.

След, което бяха изпратени преподавателите и служителите, излизащи в заслужен отдих поради пенсиониране: Иван Бабев, Христо Ковачев, Константин Станков, Екатерина Попова, Петрана Неделчева и Желязка Столева.

Наградени с грамоти бяха и ученици, класирали се на призови места в олимпиади и състезания през учебната година. Тържеството завърши с изпълнението на неувяхващия химн „ Върви, народе възродени” , който изправи на крака присъстващите в залата.