„Дари капачка – спаси живот”

• Ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха в кампанията...

Ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха в кампанията „Дари капачка – спаси живот”

Кампанията „Дари капачка – спаси живот“ привлече много поддръжници сред учениците на СУ”Любен Каравелов” - Несебър. Целта й е чрез събиране и рециклиране на пластмасовите капачки, да се закупи кувьоз за Отделението по неонатология на УМБАЛ Бургас. Отделението разполага с достатъчно кувьози, за да помага на недоносените бебета, но постоянната им експлоатация налага честа подмяна.

Главен координатор на кампанията в несебърското училище, която се проведе през м.март беше младежката организация на Червения кръст с ръководител П.Русева. Събирането на капачки през първата седмица се проведе под формата на състезание. Учениците от IV д клас предадоха 31 кг. и бяха наградени с торта. На второ и трето място се класираха съответно IV г клас с 8,5 кг и IV в клас с 8 кг. Те се почерпиха с шоколадови бонбони.

Учениците от различни възрасти на СУ”Любен Каравелов” – Несебър подпомогнаха благородната кауза като предадоха в УМБАЛ – Бургас общо 88 кг пластмасови капачки.