„Двор на кирилицата”

• Несебърски третокласници в уникалния „Двор на кирилицата”

По случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост и във връзка с края на учебната година учениците от III б клас на СУ”Любен Каравелов - Несебър , обучаващи се по проекта „Твоят час” с класен ръководител С. Велева посетиха първата българска столица и уникалния „Двор на кирилицата”.

При обиколката на двора учениците видяха 12-метровия кръст с окачен герб със стара българска розета, обримчена от името на Плиска и завета на Аспарух „Тук ще бъде България”.

Освен, че научиха много интересни факти за кирилицата децата си направиха снимки пред трона на цар Борис и подредените пред него като войници на църковноцлавянщината букви.