Овации за фолклорна група „Незабравка”

• Овации за фолклорна група „Незабравка” на IX Международен фестивал за музика и фолклорни танци „Морски бисер” в Будва

Фолклорна група „Незабравка” при СУ”Любен Каравелов” – Несебър с ръководител Андиопа Цветкова и хореограф Десислава Червенкова откри IX Международен фестивал за музика и фолклорни танци „Морски бисер” в черногорския град Будва. Целта на фестивала е да даде сцена на участниците да покажат културата си чрез танца и музиката, с идеята хората да се доближат до изкуството и местния фолклор.

Несебърските танцьори, облечени в автентични национални носии изпълниха два северняшки и два шопски танца. Завладяващите ритми и прекрасната хореография очароваха журито и публиката препълнила площада Tree Canne, а организаторите на проявата поканиха групата да закрие следващия фестивал, провеждащ се в града - „Будва фест”.

Извън фестивалната програма несебърските участници разгледаха китното градче Будва, разположено в централната част на черногорското крайбрежие, наречена "Budvanska Rivijera", развила се на малък полуостров, на който сега се намира стария град. Обиколката с корабче на остров Свети Стефан предизвика много положителни емоции.

Несебърската група посети и перлата на Адриатика – Дубровник. По тесните калдаръмени улички учениците се изкачиха на крепостната стена, от която се открива прекрасна гледка към града на ЮНЕСКО с многобройните църкви, исторически и културни забележителности.