Рисунки на ученици от СУ”Любен Каравелов”

• Рисунки на ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър украсиха годишен календар за 2018 година

Ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър получиха календари с техни рисунки, наградени на организирания от Община Несебър и Ротари клуб – Несебър конкурс за детска рисунка на тема „Аз обичам моя град”.

Според резултатите от конкурса първо място спечели Михаела Петрова от VI а клас, на второто място се нареди осмокласникът Стоян Йорданов, а трета е Валентина Белани от V в клас. Още девет творби на несебърските ученици Алекса Георгиева, Ева Радева, Моника Контева,Стефани Савакова, Калина Кръстева, Никол Петрова, Антон Гайдаров, Мария Николова и Дарина Ганчева, бяха отличени с грамоти и предметни награди.

Рисунките, които красят годишният календар са изключително колоритни, изработени са с много въображение и показват творческия поглед на децата към любимия им град. Използвайки различни техники на рисуване като акварел, темпера, пастели, цветни моливи и др., младите художници показват завидни умения в областта на изобразителното изкуство. Техен преподавател по предмета е Валентин Драгоев.