Злато, сребро и бронз

• Злато, сребро и бронз за ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър

Злато, сребро и бронз за ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър в есенния кръг на V Международен турнир „Математика без граници”

73 ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър на различни възрасти участваха в есенния дистанционен кръг на международното математическо състезание „Математика без граници”. Седем са медалистите.

Третокласничката Мая Минкова и четвъртокласникът Лео Зафиров спечелиха златни медали. Със сребро се окичиха Стойко Войнов ( V клас ) и Мартин Апостолов ( IV клас ). Бронзови медалисти са второкласниците Никол Димитрова и Деян Атанасов, както и Атанас Кръстев ( VII клас ).

В рамките на 60 минути учениците решаваха тест от 20 задачи, от които 10 с избираем отговор и 10 – със свободен отговор. Според регламента първите 10 задачи носят по 1 т., а останалите 10 – по 2 т. При равен брой точки по-напред в класирането е този ученик, който е изразходвал по-малко време за решаването на задачите.

Международното състезание „Математика без граници се провежда в три дистанционни кръга и финал. Зимният дистанционен кръг ще се проведе до 7.02.2018 г., а пролетният – до 31.03.2018 г. Финалният кръг по традиция ще се проведе в Несебър в периода 30.06 – 2.07.2018 г.