Коледното математическо състезание

• Индивидуални и отборни отличия за ученици от СУ”Любен Каравелов”

Индивидуални и отборни отличия за ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър в Коледното математическо състезание

В навечерието на Коледа ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър спечелиха куп медали на традиционното Коледно математическо състезание, което се проведе в град Бургас.

В отборното класиране при седмокласниците представителите на несебърското училище Атанас Кръстев, Алекса Георгиева, Христо Банков, Зорница Ламбова, Цветина Киркова и Димитрина Цветкова спечелиха първото място и получиха купа и грамота. След тях се наредиха отборите на ОУ ”Братя Миладинови” и ОУ „Елин Пелин” от Бургас. В индивидуалната надпревара Атанас Кръстев завоюва златен медал.

Отборът на шестокласниците в състав: Паула Ончева, Виктория Байчева, Полина Стойкова, Желязко Трепечов и Стоян Димитров завърши на призовото второ място, спечелвайки купа и грамота. В индивидуалното състезание Паула Ончева получи бронзов медал.

Петокласникът Стойко Войнов е лауреат на златен медал в индивидуалната надпревара. В отборното класиране 5-класниците са четвърти.

Преподаватели по математика на несебърските състезатели са както следва: VII клас - Николина Ганчева, VI клас – Румяна Бабева, V клас – Румяна Жекова.