Призови места в пролетния кръг на V Международен турнир „Математика без граници”

• Несебърски ученици с призови места

Несебърски ученици с призови места в пролетния кръг на V Международен турнир „Математика без граници”

Приключи третият дистанционен кръг от V Международен турнир „Математика без граници” – Пролет 2018.

При първокласниците бронзови медали спечелиха Зорница Георгиева и Никола Хенди.

Второкласникът Деян Атанасов завоюва сребърна отличие.

Със златен медал завърши 3-класничката Мая Минкова, а нейните съученици Христос-Джордж Хенди и Ели Ангелова са бронзови медалисти.

Четвъртокласникът Мартин Апостолов приключи състезанието със сребърен медал.В същата възрастова група Лео Зафиров спечели бронзов медал.

Финалният кръг на Петия международен турнир „Математика без граници” ще се проведе от 30.VI. до 2.VII. 2018 г. в СУ”Любен Каравелов” – Несебър.

Несебърското училище ще участва на финала с 4 отбора от по трима състезатели от I, II, III и IV клас. Право на участие на база призови класирания в трите дистанционни кръга имат и 7 индивидуални състезатели.

Тодорка Станелова – директор на СУ”Любен Каравелов” - Несебър поздрави младите математици и техните преподаватели за постигнатите резултати и им пожелаха успех на финала.