„Проучвам и творя с информационните технологии“

„Проучвам и творя с информационните технологии“ в СУ”Любен Каравелов” - Несебър

Ученици от VI клас на СУ „Любен Каравелов“ се обучаваха по проекта „Твоят час“ в групата „Проучвам и творя с информационните технологии“ под ръководството на преподавателя Таня Георгиева. Те направиха атрактивна заключителна представителна изява за изминалата учебна година. Пред своите родители, ръководството на училището и съученици младите информатици демонстрираха тениски, изработени по техни проекти. Последните са своеобразна реклама на нашия прекрасен туристически град с принтираните снимки, на които децата са уловили красотата на Несебър през различни сезони. В часовете на проекта с интерес и ентусиазъм учениците навлизаха в дебрите на предпечата и дизайна. Като истински дизайнери те обработваха снимките, добавяха атрактивни надписи, ефекти, рамки и др.

През изминалата учебна година учениците работиха по още три проекта: предпечат и дизайн на календар със собствени снимки, отразяващ историята на град Несебър от създаването му до наши дни в хронологичен ред, тематични електронни кръстословици по различни учебни предмети и мултимедийна презентация на тема „Планетата – нашият дом“. Проучвайки и подготвяйки материалите по всеки от проектите учениците работиха всеотдайно и натрупаха нови знания не само по Информационни технологии, но и по други учебни предмети.