СУ "Л. Каравелов" гр. Несебър

“Ден на моя роден град”

• “Ден на моя роден град”-под това мото ще протече 29 март,обявен за не учебен ден от кмета на Община Несебър Николай Димитров

Със своя заповед от 23 март 2011 кметът на Община Несебър Николай Димитров обяви 29 март-вторник за не учебен ден.Той ще бъде такъв за училищата в цялата община и е посветен на класирането на Несебър в Топ 10 в кампанията на вестник ”Стандарт” за чудесата на България.Благодарение на активното участие на младите хора от общината и на техни приятели от страната и чужбина Несебър зае трето място в класацията,а кметът получи чек за 1 млн.лв.Чекът е подписан от премиера Бойко Борисов, а сумата визирана в него ще бъде използвана за реставрация на културно-исторически обекти в града-музей.

Така те ще проявят своята гражданска позиция за настоящето и бъдещето на града на ЮНЕСКО.