„Стъпала на знанието”

• Първи предварителен кръг с участието на ученици...

„Стъпала на знанието”

Първи предварителен кръг с участието на ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър

70 ученика между V и XII клас на СУ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха в първия предварителен кръг на състезанието „Стъпала на знанието . Български език и литература”, което се организира по Програма „Стъпала на знанието” на Сдружение „10 книги”. Състезанието се провежда в два предварителни кръга и финал.

В първия предварителен кръг в продължение на 90 минути учениците работиха върху тестове с разнообразни задачи с избираем и открит отговор, структурирани върху учебното съдържание от предходната учебна година.

Вторият предварителен кръг през пролетта ще включва писане на текст, ограничен в две страници голям форма

Право на участие във финалния кръг на състезанието ще имат тези участници, които са показали максимален резултат от двата предварителни кръга.