Cребърен медал в престижно математическо състезание

• Ученик от СУ”Любен Каравелов” – Несебър със сребърен медал в престижно математическо състезание

Ученици от различни възрасти се включиха в организираното за двадесет и първа поредна година от Съюзът на математиците в България – секция Бургас регионално състезание по математика и информационни технологии “Свети Николай Чудотворец”, посветено на 6 декември – празника на град Бургас.

При решаването на сложните математически задачи несебърските ученици се конкурираха с десетки свои връстници. Стойко Войнов – ученик от VI б клас с преподавател по математика Румяна Жекова спечели сребърен медал. Седмокласникът Владимир Пинков и третокласникът Никола Войнов приключиха състезанието на крачка от медалите и бяха удостоени в грамоти за отлично представяне.