Урок по родолюбие

• По случай Освобождението на Несебър от османско робство...

По случай Освобождението на Несебър от османско робство на 8 февруари 1878 г. ученици от СУ "Любен Каравелов" участваха в урок по родолюбие. По покана на музей "Старинен Несебър" и НЧ "Яна Лъскова - 1905", възпитаници на несебърското училище от девети, десети и единадесети клас с преподавател по история и цивилизации Ваня Митева посетиха археологическия музей в Несебър.

Там те обогатиха познанията си за историята на града с важни факти, свързани с времето на освободителните движения и войните на Русия срещу Османската империя. Интересът на учениците бе грабнат и от не толкова известни факти за "двойното" освобождение на град Несебър през 1829 г. и 1878 г. и свързаните с тези събития личности.

Заявка за по - чести посещения в археологическия музей дадоха учениците, които бяха впечатлени от експонатите в него и свързаната с тях история на града.