Изложба, посветена на патронния празник

• Изложба, посветена на патронния празник на СУ „Любен Каравелов“ – Несебър

Приключи конкурсът за рисунка на свободна тема, посветен на патронния празник на несебърското училище. В него се включиха над 140 участници.

При учениците от I до IV клас първото място спечели Кристелина Лекова от II д клас, втора е Зорница Стоянова от II в клас, а трета - Ивон Ивкова от I в клас. В категория V – VII клас на първото място застанаха Никол Петрова от VII а клас и Радост Димитрова от VII г клас. Второто място спечели Минко Георгиев от V д клас, а трета е Есин Назиф от VI д клас.

Учениците рисуваха пейзажи, портрети на наши национални герои, илюстрации, паметници на герои от националноосвободителните борби на българския народ, възрожденски къщи. Чрез творбите си младите художници разказват откровено с цветни форми за красотата на природата и архитектурата, за исторически събития и приказни герои. Те използват различни изобразителни техники като акварел, темпера, акрил, гуаш, цветни моливи.

С най-добрите творби във фоайетата на СУ „Любен Каравелов“ е подредена пъстра изложба.