Злато и бронз

• Злато и бронз за ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър...

Злато и бронз за ученици от СУ”Любен Каравелов” – Несебър в зимния кръг на VI Международен турнир „Математика без граници”

65 ученици между II и XII клас от СУ ”Любен Каравелов” – Несебър участваха в зимния дистанционен кръг на международното математическо състезание „Математика без граници”. Шест са медалистите.

Четвъртокласничката Мая Минкова за пореден път спечели златен медал. Останалите призьори завършиха с бронзови медали. Те са: Петър Горанов Коев ( II клас ), Деян Емил Атанасов ( III клас ), четвъртокласничките Мария Горанова Коева и Никол Стефанова Стоянова и Стойко Динков Войнов ( VI клас ).

В рамките на 60 минути учениците решаваха тест от 20 задачи със свободен отговор. Според регламента при равен брой точки по-напред в класирането е този ученик, който е изразходвал по-малко време за решаването на задачите.

Международното състезание „Математика без граници се провежда в два дистанционни кръга ( есенен и зимен ), полуфинал ( през м. март ) и финал, който по традиция ще се проведе в Несебър в края на юни и началото на юли 2019 г.