Сребърни и бронзови медали

• Сребърни и бронзови медали за ученици от СУ ”Любен Каравелов” – Несебър

Сребърни и бронзови медали за ученици от СУ ”Любен Каравелов” – Несебър в националното състезание „Моята Родина”

57 ученика от II до XII клас на СУ ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха във втория дистанционен кръг на Петото националното състезание „Моята Родина”, посветено на 140-тата годишнина от приемането на Търновската конституция.

Те решаваха тест от 20 въпроса в продължение на 40 минути. Въпросите от тестовете за 2, 3 и 4 клас бяха съобразени с учебното съдържание за съответния клас по „Околен свят” и „Човекът и обществото”, изучено до момента, както и материала от предходните учебни години. Въпросите за учениците от 5 до 12 клас бяха свързани със създаването на българската държава, Възраждане и Освобождение и Конституцията като основен държавен закон. Шест са медалистите в престижната проява. Сребърни медали спечелиха Паула Ончева-VII клас, Петър Чернаев-IV клас и Мери Иванова-III клас.

Бронзовите медали извоюваха четвъртокласничката Мария Коева, Тодор Пирев от IX клас и дванадесетокласникът Тодор Наумов.