Студио „Таланти“ при СУ „Любен Каравелов“ – Несебър

• Несебър с Гран При от Балчик ...

Несебър с Гран При от Балчик Студио „Таланти“ при СУ „Любен Каравелов“ – Несебър с Гран При в „Светът в детските длани“

Международният детски фестивал на изкуствата на английски език и детското творчество "Светът в детските длани" е особено явление във фестивалното движение у нас, което за 11-ти път събра деца от България и чужбина. През настоящата година събитието се проведе в началото на юли, като организатори са Община Балчик - отдел на образованието и хуманитарните дейности, Народно читалище "Паисий Хилендарски" - Балчик и Светлана Атанасова - преподавател в частна английска школа и директор на фестивала. Участниците се състезаваха в следните категории : сценично изкуство на роден език и на английски език , рецитиране, вокал, хореография и фолклор, разпределени в четири възрастови категории.

В тазгодишното издание на фестивала несебърското училище бе представено от Студио „Таланти“ с ръководител Петко Божилов. Учениците се състезаваха в категорията „Сценично изкуство на роден език“ в трета възрастова група. Младите таланти представиха спектакъла „За любовта“, подготвен в кратки срокове специално за фестивала и включващ откъси от различни техни представления, обединени от темата за любовта.

Представлението предизвика много настроение, положителни емоции и усмивки по лицата на зрителите. След неговия край младите училищни театрали получиха заслужени аплодисменти и суперлативи за представянето си, а по решение на журито им бе присъдена Гран При.