Един нестандартен урок по литература в СУ „Любен Каравелов“

• На 1 октомври в Деня на музиката и поезията, учениците от VІ в клас с класен ръководител Таня Кехайова...

Един нестандартен урок по литература в СУ „Любен Каравелов“ – Несебър

за /или с / патрона на училището

На 1 октомври в Деня на музиката и поезията, учениците от VІ в клас с класен ръководител Таня Кехайова, проведоха поредния час по литература на необичайно място - пред новооткрития бюст-паметник на Любен Каравелов в училищния двор.

Там те се запознаха с биографията на патрона на училището, представена от Александър Иванов .

Георги Карачев прочете най-известните думи на автора от повестта „Българи от старо време“, а момичетата изпяха „Хубава си, моя горо“, която е и химн на училището. Срещата с творчеството на Любен Каравелов не е първа за учениците, а естествено продължение на обучението им от пети клас, когато по време на училищната екскурзия те посетиха родната му къща в гр.Копривщица.