Ученици от СУ "Любен Каравелов" с грамоти

Ученици от СУ "Любен Каравелов" с грамоти за участие и една специална награда в конкурс на историческа тема

Осем ученика от СУ“ Любен Каравелов“ – Несебър участваха в конкурс за мултимедийна презентация на тема "Будителите на моя роден край, които трябва да помним", посветен на Деня на народните будители. Той се организира от евродепутата Асим Адемов , съвместно с РУО - Бургас. В конкурса се състезаваха ученици от 8 - 12 клас от 7 области в България.

Несебърските възпитаници Александър Балинов - 10а, Дарина Ганчева - 10б, Емел Салим - 11а, Илина Пикова 10а, Камила Брагина 10б, Моника Контева 10а, Михаела Велеюва 10б, Сибелина Магаминия 11а клас, под ръководството на своя преподавател по история Ваня Митева, подготвиха 8 презентации за конкурса. Учениците ги посветиха на живота и делото на известни личности на Несебър, които имат значим принос в културно - историческото и научно национално и световно наследство. Целта на конкурса бе да насочи вниманието на подрастващите към историческата памет на личности от родния край, както и да се представи съвременната роля на будителите като ярък пример за решимост, вяра и упорит труд към успеха.

Илина Пикова от 10 а клас с презентацията си за Жулиета Шишманова е сред отличените със специална награда на РУО - Бургас и се нареди сред шестимата класирани в Бургаска област.

Награждаването се проведе в Областна администрация Бургас, където лично г-н Адемов поздрави участниците в конкурса. Събитието уважиха зам.обл. управител Владимир Крумов, зам. кмет Весна Балтина, председателят на Общински съвет - Бургас Севдалина Турманова, Милен Николов - директор на РИМ - Бургас и инж. Анелия Керенска - ст. експерт по анализ на информацията към РУО - Бургас.