Състезание – викторина по история „Аз съм българче и зная”

Сред мероприятията, посветени на 140 годишнината от основаването на първото българско училище в гр.Несебър, бе проведеното състезание – викторина по история  „Аз съм българче и зная” между учениците 6 клас на СУ”Любен Каравелов” – гр.Несебър

Викторината бе открита с прочувствени думи, свързани с гордостта, че сме българи от заместник-директора на училището г-н  Панайот Симеонов, който приветства участниците  и  им пожела успех.

Водещият на състезанието г-жа Мариана Димова – учител по история и цивилизация  представи тричленното жури – председател:  г-жа  Диана Табакова – учител по история и цивилизация, г-жа Маргарита Костадинова – учител по география и икономика и Ема Андреева– ученичка от 10а клас . Обявен бе и регламентът на състезанието.

Бяха сформирани два отбора с трима състезатели във всеки отбор. Учениците самостоятелно бяха подготвили отговорите на 15 въпроса, които обхващаха голям исторически период: създаването на българската държава, княз Борис Първи, царуването на Симеон Велики, Асен Първи, Петър и Калоян, Иван Асен Втори, османското владичество, Априлското въстание и Руско-турската освободителна война.

В сериозна надпревара  въодушевените състезатели се бореха да получат повече точки за отбора си. Отборът победител надделя само с две точки разлика от втория, което показа, че всички състезателите са се готвили сериозно и отговорно, за да се представят отлично в състезанието.

Споделяне