СРЕЩА СЪС ЗАГУБЕНЯЦИТЕ НА ФИЛИП НЕДКОВ

15-годишният Филип Недков от Несебър, музикант, актьор и писател, се срещна с ученици от 4 г клас, за да им разкаже повече за себе си, писането и нещата от живота. Трудно ли се става писател? Защо Филип всеки ден носи със себе си четири тефтера – по един за всяко от изкуствата, които харесва, и какво си записва в тях? Кои са „загубеняците“ от книгата? Кой е демонът, който иска да раздели неразделните приятели от неговия клуб и как момчетата успяват да го победят? На тези и на много други въпроси, зададени от преподавателя Елиз Ферад и любопитните ѝ ученици, отговори Филип Недков, който е бивш възпитаник на СУ „Любен Каравелов“. Днес той е в 9. клас и учи актьорско майсторство в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ в Бургас. Филип участва и в дет метъл бандата AbysS като китарист, автор на музика и певец, а преди това години наред излиза на сцена с постановките на Детската театрална студия „АРТистимо“ към НЧ „Месемврия – 2015“.

Филип започва да пише „Клубът на загубеняците: Демонът“ още в четвърти клас. Две години по-късно ръкописът е издаден на хартия и стига до книжарниците и до най-верните му читатели: неговите съученици и приятели. Филип споделя, че за написването на книгата отчасти е вдъхновен от „То“ на Стивън Кинг, поредицата „Хари Потър“ на Дж. К. Роулинг и „Властелинът на пръстените“ от Дж. Р. Р. Толкин, макар че днес той предпочита да чете предимно хорър. Всички герои са действителни лица и участват в книгата с истинските си имена, но с добавка на забавни прякори, които най-добре ги описват. Действието се развива в парка над южния плаж на Несебър – също действително място.

„Всяко дете на Земята има една светлинка в сърцето си, която ще угасне, ако не се поддържа с приятелство, доброта и любов, но ако се грижиш за нея, ще грее завинаги.“
Филип Недков,
„Клубът на загубеняците: Демонът“

Споделяне